Obsah MAMApp Blog je chráněn autorskými právy. Publikování nebo další šíření obsahu je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany společnosti MEDUCAPPS, s.r.o.
Samotný ambulantní porod vypadá jako každý jiný porod v porodnici, liší se až následný průběh, kde žena s dítětem několik hodin po porodu odchází domů. Rozhodně se vyplatí možnost ambulantního porodu s porodnicí probrat předem a respektovat, pokud vám jej lékaři nedoporučí. S ambulantním porodem nepočítejte v případě císařského řezu.
Počítejte také s tím, že po brzkém odchodu z porodnice budete muset dítěti zajistit některá vyšetření, která by jinak proběhla přímo ve zdravotnickém zařízení. To vše budete muset řešit s pediatrem, kterého byste si měli zajistit ještě před porodem – mnoho z nich nové pacienty nepřijímá, pokud se s ním dohodnete, že vaše novorozené dítě přijme, neměl by řešit, že je na první kontrole mladší tří dnů. Připravte se na to, že schází návazná péče o ženu, jako jsou domácí návštěvy porodní asistentky či třeba laktační poradkyně – v porodnici tohle všechno většinou funguje dobře. Pokud se dítěti potvrdí například zmíněná žloutenka, už se s ním nebudete moci vrátit do porodnice, ale pediatr vás pošle do dětské nemocnice.
Zajímá vás právní úprava ambulantního porodu, chcete vědět, které porodnice ho umožňují a co dělat v případě, že se po příchodu domů u vás nebo miminka objeví zdravotní potíže? Vše se dočtete v aplikaci MAMApp PREMIUM, kde najdete více jak 120 článků psaných odborníky. Máte aplikaci nainstalovanou, ale nemáte PREMIUM? Můžete si ho pořídit v našem e-shopu zde.
Ještě jste si nenainstalovala zkušební verzi aplikace MAMApp?
Stáhněte si ji a zkoušejte čtyři týdny zdarma!