O čem se zdá dětem v bříšku?

Vědci už mají jasno. Už od 23. týdne těhotenství mají děti v děloze spánkovou fázi REM provázenou rychlými pohyby očí – právě v té se lidem zdají sny a je proto možné, že sní už i plody v děloze. Některé studie dokonce naznačují, že sny k nim přicházejí ještě dříve, v ranějších fázích vývoje.

Každopádně, nástup schopnosti snění není náhlý, ale předchází mu postupný poměrně pomalý, složitý a rovnoměrný vývoj mozku.

Cílem tohoto výzkumu je zejména vývoj mozku jako takového. Vědci díky tomu chtějí zjistit, jak vznikají některá nervová poškození, případně jak nastává obávaný syndrom náhlého úmrtí u kojenců  - podle některých teorií mohou děti přestat dýchat, protože se jim i po narození zdá o životě v děloze.

Mimochodem, od sedmého měsíce plod v děloze většinu času prospí, což je nutné pro jejich zdravý vývoj a lze to pokládat za projev vyvinutí nervové soustavy

Chcete vědět víc o tom, co se vašim dětem zdá u vás v děloze, jak se v kterém týdnu vyvíjejí a co všechno při tom provádějí? Všechny informace můžete mít kdykoli po ruce ve svém telefonu díky naší aplikaci MAMApp PREMIUM – snadno ji pořídíte v našem e-shopu zde. Čeká vás více než stovka článků nabitých praktickými informacemi.

Ještě jste si nenainstalovala aplikaci MAMApp?
Stáhněte si ji!

 MAMApp PREMIUM za 79 Kč!

PROMO kód v ceně 79 Kč aktivující MAMApp PREMIUM

si můžete zakoupit v našem e-shopu zde.