Aby porod tolik nebolel: možnosti tlumení bolesti

Bojíte se bolesti při porodu? Pravděpodobně ano a je to v pořádku. Porod opravdu bolí, ale dobrá zpráva je ta, že dnešní medicína dokáže porodní bolesti výrazně zmírnit tak, že jsou opravdu snesitelné.

Důležité je se při výběru porodnice informovat na způsoby tlumení bolestí. Ušetříte si tak nepříjemné překvapení v době, když už nic nenaděláte. Na druhou stranu je třeba si připustit i to, že plán tlumení bolesti, který si před porodem připravíte, vůbec nakonec nebudete potřebovat, respektive vám v danou situaci bude vyhovovat úplně něco jiného.

 „Bylo by chybou upínat se k jedné metodě a jinou předem odmítnout, protože nikdy nevíte předem, jak bude porod probíhat, jak bude dlouhý a jak ho budete snášet,“ upozorňuje porodní asistentka Vladimíra Toplaková. A také dodává, že není třeba se stydět za to, že jste tlumicí prostředky využila. Porod opravdu není žádná soutěž a není zde místo pro hrdinství.

O konkrétních způsobech analgezie během porodu se dočtete v aplikaci MAMApp PREMIUM, kde najdete více jak 120 článků psaných odborníky. Máte aplikaci nainstalovanou, ale nemáte PREMIUM? Můžete si ho pořídit v našem e-shopu zde.

 

 MAMApp PREMIUM za 79 Kč!

PROMO kód v ceně 79 Kč aktivující MAMApp PREMIUM

si můžete zakoupit v našem e-shopu zde.